Strony

środa, 27 marca 2013

EKO H&M

W marcowym wydaniu magazynu H&M znajdziemy mnóstwo informacji o ekologii. Jeśli wpadnie Wam w ręcę papierowe wydanie-bierzcie śmiało, bo jest, co czytać!


Anna Dello Russo, redaktor naczelna Voque Japonia
"Moja ulubiona eko-wskazówka brzmi-prowadź zdrowy tryb życia. Jestem wegetarianką, używam produktów organicznych i ćwiczę jogę. Staram się także spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu z moim psem"

Victoria Moss, redektorka ds.mody InStyle
"Zanim kupię coś nowego, przetrząsam w myślach swoją szafę w poszukiwaniu przynajmniej pięciu rzeczy, z którymi mogłabym to zestawić. W ten sposób nie kończy się na mnóstwie przypadkowych ubrać albo, co gorsza, na konieczności dokupienia kolejnych, pasujących do nich części garderoby."



Cory Kennedy, modelka i it-girl
"Zanim wyjdziesz na zakupy, pomyśl. Ja nie ruszam się z domu bez eko-torby- noszę ja zawsze w torebce. Plastikowe reklamówki trzymam w specjalnym pojemniku i używam ich jako worków na śmieci lub wykorzystując ponownie w inny sposób. Żadna się nie marnuje."


Yasmin Sewell, konsultantka ds.mody
"Staram się, żeby ekologiczne myślenie i związane z tym wybory stały się częścią mojego stylu życia. Na przykład rano, gdy zamawiam kawę proszę, aby podano ją w moim kubku termicznych, który mam zawsze ze sobą."

Isabelle Kountoure, dyrektor ds. mody, Wallpaper
"Z podróży zawsze przywoże do domu hotelowe mydło, jeśli podczas pobytu nie zużyłam go do końca. W przeciwnym razie wylądowałoby w śmieciach, a to zdecydowanie nie jest korzystne dla środowiska. Możecie sobie wyobrazić, mam całą baterię mydeł w łazience."




Precyklingować
Projektować jakąś rzecz z myślą o ponownym jej wykorzystaniu. Może odnosić się do wszystkiego: od okryć wierzchnich (Christopher Raeburn jest w tym prawdziwym mistrzem) po kuferki na kosmetyki.

Recyklopata
Osoba, która ma obsesję na punkcie recyklingu.

Wełna tybetańskich jaków
Wełna zbierana wiosną przez nomadów, w okresie gdy jaki gubią gęste runo. Używana obecnie przez wpływowe modowe marki, jak choćby Hermès, jako alternatywa kaszmiru.

Tok myślenia „od narodzin do narodzin”
Ma miejsce wtedy, gdy zużyty produkt staje się surowcem wtórnym, z którego można zrobić coś nowego. Przykład: nowa kolekcja Earthkeepers marki Timberland, która z łatwością rozkłada się na czynniki pierwsze, mogące posłużyć do zrobienia kolejnych butów. Zobacz także: precyklingować.

Akcesoria biodegradowalne
Jak sama nazwa wskazuje, te przedmioty, jeśli zachodzi taka potrzeba, rozkładają się na naturalne pierwiastki, co oznacza, że teoretycznie, zamiast do kosza, możesz wyrzucić je na przykład w lesie, jeśli ni z tego, ni z owego naszłaby Cię nagła ochota pozbycia się ich podczas spaceru. Ale sądząc po przepięknych biodegradowalnych butach z kolekcji Stelli McCartney jesień/zima 2012, raczej Ci to nie grozi.


Współkreatywność
Mówi się o niej wtedy, gdy jako konsument jesteś zaangażowany w proces projektowania, dzięki czemu w Twoje ręce trafia wyjątkowa rzecz, którą będziesz kochać i dbać o nią przez długie lata. Zobacz także: Twój ulubiony model torebki Freitag.

Butelka PET
Albo inaczej idealny materiał na przyszłe wcielenie Twojej stylowej sukienki z kolekcji H&M Conscious Exclusive.

Długowieczność
Pojęcie odnoszące się do długości życia modnych ubrań, które nie mają żadnych skrupułów, aby zadomowić się na całe lata w Twojej szafie. Przykład z ostatniej chwili: Levi’s stosuje specjalne wzmocnienia, dzięki którym brzegi spodni są praktycznie nie do zdarcia.

Niestety nie udało mi się znaleźć w sieci artykułu " Moda staję się ekocentryczna" ,  niemniej... zajrzyjcie na http://www.hm.com/pl/life#przestaw_si_na_tryb_eko po więcej inspiracji! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz